مدیریت پروژه در اصفهان

در این مقاله سعی داریم درباره مدیریت پروژه در اصفهان مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.در واقع مدیریت پروژه قوانینی است برای شروع پروژه، برنامه‌ریزی کردن آن ، اجرای کنترل و پایان دادن به کار یک تیم برای این که  به اهداف خاص دست پیدا کرده  و معیارهای موفقیت مشخص را برآورده کنند.

مدیریت پروژه انواع مختلفی داشته که ما در ادامه به اختصار برای شما توضیح میدهیم.

در بعضی مواقع یک پروژه موقت بوده و دارای آغاز و پایانی مشخص و معلوم است. بنابراین محدوده و منابع تعریف شده‌ و منظمی دارد.

صورت دیگر مدیریت پروژه این است که یک پروژه منحصر به فرد بوده و بنابراین یک کار معمولی ،عادی و همیشگی نیست. بلکه مجموعه‌ی از عملیات و کارکردهایی است که برای دستیابی به یک هدف واحد و معلوم طراحی شده است. در نتیجه یک گروه و تیم پروژه معمولاً شامل افرادی است که به طور معمول با هم کار نمی‌کنند، بعضی اوقات از سازمان‌ها و حتی چندین منطقه  مختلف هستند.که گاها با یکدیگر کار میکنند.و توانایی متحد بودن و گروهی کار کردن را دارند. 

در تعریف پروژه این طور می توان گفت، توسعه دادن  نرم افزار برای یک فرایند تجاری، ساخت یک ساختمان یا پل، تلاش امدادی پس از بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله ، فروش محصول در یک بازار جدید، همگی یک  پروژه هستند و باید با مهارت زیاد انجام شوند تا نتایج به موقع ،صحیح و در محدوده بودجه ایی که  مشخص شده است را ارائه دهند. لازم به ذکر است که یک تیم باید با اتحاد و دلسوزی یک پروژه را مدیریت و به پیش برده تا نتیجه نهایی خوبی بدهد.

بنابراین بهتر است بگوییم که  مدیریت پروژه استفاده از دانش، مهارت، ابزار،تکنیک و تیم حرفه ایی برای انجام فعالیت‌های پروژه است، به نحوی که نیازهای آن  پروژه به خوبی و درستی برآورده شوند.مدیریت پروژه در اصفهان  به نحو بسیار خوبی انجام میشود.

 

 

مدیریت پروژه در اصفهان

چرخه ی مدیریت پروژه در اصفهان

چرخه مفاهیم مدیریت پروژه در اصفهان به مراحل توسعه دادن یک پروژه اشاره دارد. این چرخه بسیار مهم است، زیرا روش انجام یک پروژه را نشان می‌دهد. در این چرخه، چهار مرحله مشخص و معلوم از پیشرفت  پروژه وجود دارد و در نتیجه به  مفهوم‌سازی، برنامه‌ریزی، اجرا و خاتمه پروژه اشاره دارد.ما در ادامه این مطلب به این چهار روش اشاره میکنیم.

 

 •  مفهوم‌سازی مدیریت پروژه در اصفهان

 

مفهوم‌سازی توسعه  در واقع هدف اصلی و اولیه ،مهم ،لازم و مشخصات فنی پروژه است. محدوده کار ایجاد می‌شود، منابع لازم شناسایی شده و مشارکت کنندگان مهم سازمان که در این پروژه نفع می برند در این فرآیند مشخص می‌شوند.

 

 •  برنامه‌ریزی  مدیریت پروژه در اصفهان

 

برنامه ریزی مدیریت پروژه ،مرحله ای است که در آن کلیه جزئیات، زمان‌بندی‌ها و سایر برنامه‌ها تهیه و آماده می‌شود. بسته‌های کاری شکسته می‌شوند، تکالیف فردی ایجاد شده و مراحل پروژه مشخص می‌شود.

 

 •  اجرای  مدیریت پروژه در اصفهان

 

هنگامی است که کار واقعی پروژه انجام می‌شود، سیستم پروژه توسعه داده می‌شود، یا محصول ایجاد و ساخته می‌شود و سایر فعالیت‌های در اهداف رسیدن به پروژه صحیح انجام می‌شود.

 

 • پایان دادن در مدیریت پروژه در اصفهان

 

خاتمه دادن به پروژه زمانی است که تمام مراحل پروژه تکمیل شده و  به مشتری تحویل داده می‌شود، مشتری رضایت کامل دارد و پروژه به طور رسمی و به طور کامل به  اتمام میرسد.

 

اهداف مدیریت پروژه در اصفهان

 

 

بیشتر کارشناسان به طور طبیعی به تعریف معمولی اهداف یک پروژه که شامل زمان، بودجه و عملکرد است، اشاره می‌ کنند.

 

 •  زمان

در باره زمان یک پروژه باید به این نکته اشاره کنیم که پروژه‌ها باید در یک بازه زمانی مشخصی کامل و تحویل مشتری داده شوند. به عبارت دیگر، قرار نیست به طو نامحدود این کار ادامه پیدا کنند. در نتیجه، اولین محدودیت که  بر مدیریت پروژه است این است که باید پروژه طبق زمانبندی پیش رفته و عقب نیفتد تا مشتری ناراحت شود.

 •  
 •  بودجه 

دومین محدودیت کلیدی،مهم و اساسی برای تمام پروژه‌ها، بودجه میباشد. پروژه‌ها باید طبق  بودجه مشتری تمام شوند. این طور نیست که به امید اتفاق خوب و بهتر، یک چک خالی برای  پروژه مشتری بنویسیم. در نتیجه، محدودیت دوم یک پروژه مربوط به مقدار بودجه یک پروژه میباشد.

 •  
 • عملکرد

کلیه پروژه‌ها به منظور رعایت برخی از مشخصات فنی انجام می‌شوند. ما می‌دانیم که در یک  پروژه قرار است چه کارهایی انجام شود یا این‌که محصول نهایی قرار است چگونه تحویل داده شود.بنابراین این محدودیت تعیین می‌کند که پروژه باید چگونه و براساس چه ضوابطی تحویل داده شود.

در نهایت معیار چهارمی هم اخیرا اضافه شده است که ما سعی میکنیم به آن اشاره ایی داشته باشیم.

 •  
 •  پذیرش مشتری

این معیار اطمینان حاصل می‌کند که پروژه‌ها با توجه به ایده ،نطر و  خواست مشتری توسعه و به اتمام  می‌ رسد. همه‌ پروژه‌ها مشتری دارند که پروژه برای ارائه هدف به او بوجود آمده است . در نتیجه، اگر پذیرش مشتری یک متغیر کلیدی باشد، پروژه باید مورد آزمایش قرار گیرد تا مشخص شود که پس از اتمام، توسط مشتریان پذیرفته و تایید شده و مورد استفاده او قرار می‌گیرد.

مدیریت پروژه در اصفهان

مفاهیم مدیریت پروژه در اصفهان

پروژه‌ها فعالیت‌های سازمانی پیچیده و غیر روتین، محدود به بودجه، زمان‌بندی و منابع تعیین شده هستند که  هدف آنها دستیابی به مجموعه‌ای از مشخصات فنی و به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتری انجام می‌شوند.ضمن این که مشتری حتما باید رضایت کامل از پروژه را داشته باشد.

چندین نوع پروژه وجو دارد که ما در زیر به آنها اشاره میکنیم.

 •  پروژه‌ها پیچیده بوده و همیشگی نیستند.

پروژه‌ها برای تحقق یافتن یک هدف به وجود می‌آیند. از آنجا که به طور معمول نیاز به هماهنگی میان تعدادی از اعضای سازمان، متحد بودن و گاهی هماهنگی اعضای بخش‌های مختلف، دارند، پیچیده هستند. پروژه‌ها برای دستیابی به یک هدف انجام می‌شوند به همین دلیل است که موقت هستند. آن‌ها فقط تا زمانی که اهداف مورد نظرشان حاصل شود، وجود دارند.بعد از اتمام پروژه دیگر نیستند.به همین دلایل است که مدیریت پروژه در اصفهان از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

 

 • پروژه‌ها از نظر بودجه، زمان و منابع محدود هستند

پروژه اعضا شرکت را محبورمی‌کند تا برای مدت زمانی مشخص با منابع مالی و انسانی محدود همکاری کنند. پروژه‌ها به طور نامحدود ادامه نمی‌یابند. و بعد از مدتی تمام شده و پس از اتمام کار، تیم پروژه منحل می‌شود.تا پروژه دیگری بوحود آید. تا آن زمان، کلیه فعالیت‌ها محدود به بودجه و پرسنل در دسترس است. به این ترتیب، اغلب پروژه‌ها را به عنوان فعالیت‌های محدود به منابع در نظر می‌گیریم.یعنی تا زمانی که پروژه است تیم نیز بصورت هماهنگ کار میکنند.

 •  پروژه‌ها برای دستیابی به یک هدف روشن یا مجموعه‌ای از اهداف، توسعه می‌یابند

چیزی به عنوان تیم پروژه با هدفی مداوم و غیر خاص وجود ندارد. اهداف یک پروژه ماهیت و تیم پروژه را تعریف می‌کنند. هدف می‌تواند از  ساختن یک  پل جدید باشد تا  پیاده‌سازی سیستم جدید یا پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری باشد، در هر صورت هدف باید خاص باشد و پروژه باید در جهت دستیابی به آن هدف اعلام شده، سازماندهی شود.تیم در این پروژه باید به نظرات یکدیگر احترام گذاشته و با هم متحد باشند.

 •  پروژه‌ها متمرکز بر مشتری هستند

چه مشتری یک واحد داخلیِ سازمان باشد به عنوان مثال، حسابداری چه یک بازار خارجی گسترده‌تر، هدف اساسی پروژه‌ها برآورده کردن نیازهای مشتری است.همه در تلاش هستند که رضایت مشتری را جلب کنند. در گذشته، گاهی این ویژگی نادیده گرفته می‌شد و در صورت دستیابی به اهداف فنی، بودجه و برنامه‌های دیگر، پروژه‌ها موفقیت آمیز تلقی می‌شدند. اکنون می‌دانیم که این نگرش فقط نیمی از موفقیت است.و باید به تمام نکات برای مدیریت پروژه در اصفهان اهمیت داد تا بهترین کار را بتوانیم انجام دهیم و قبل از رضایت مشتری خودمان راضی باشیم.

سخن پایانی

 

شرکت مدیریتی کوشا  معتقد است چشم انداز و ماموریت هر سازمان با استفاده از سرمایه های انسانی، سازمانی و اطلاعاتی در فرآیندهای داخلی محقق خواهد شد. به همین دلیل در زمینه های  مدیریت پروژه در اصفهان، ساختمان سازی در اصفهان، مشارکت در ساخت در اصفهان، مشاوره سرمایه گذاری در ساخت در اصفهان ارائه دهنده خدمات نوین به شما عزیزان برای استفاده بهینه از سرمایه مالی و انسانی شما متناسب با اهدافتان می باشد.

Summary
مدیریت پروژه در اصفهان
Service Type
مدیریت پروژه در اصفهان
Provider Name
شرکت مدیریتی کوشا,
چهارباغ بالا، جنب مجتمع کوثر، کوچه بابک، پلاک 19، شرکت مدیریتی کوشا, Telephone No.031-31316001
Area
اصفهان