هوش تجاری

هوش تجاری (BI) مجموعه ای از فرآیندها ، معماری ها و فناوری هایی است که داده های خام را به اطلاعات معنی دار تبدیل می کند که اقدامات سودآور کسب و کار را هدایت می نماید. مجموعه ای از نرم افزارها و خدمات برای تبدیل داده ها به هوش و دانش وجود دارد.

هوش تجاری (BI) تأثیر مستقیمی بر تصمیمات استراتژیک ، تاکتیکی و عملیاتی سازمان دارد. هوش تجاری (BI) تصمیم گیری مبتنی بر واقعیت را با استفاده از داده های تاریخی و نه مفروضات و احساسات لحظه ای، پشتیبانی می کند.

ابزارهای هوش تجاری (BI) تجزیه و تحلیل داده ها را انجام می دهند و گزارش ها ، خلاصه ها ، داشبورد ، نقشه ها ، نمودارها و جدول ها را ایجاد می کنند تا اطلاعات دقیق در مورد ماهیت کسب و کار را در اختیار کاربران قرار دهند.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از سیستم هوش تجاری (BI) ارائه شده است:

  • افزایش بهره وری: با استفاده از یک برنامه BI ، برای کسب و کارها امکان ایجاد گزارش با یک کلیک وجود دارد بنابراین در وقت و منابع زیادی صرفه جویی می شود. همچنین به کارمندان امکان می دهد تا در انجام وظایف خود بهره وری بیشتری داشته باشند.
  • دید برای بهبود: BI همچنین به بهتر دیده شدن فرآیندها در راستای بهبود آنها کمک کرده و شناسایی نقاطی که نیاز به توجه دارند را امکان پذیر می کند.
  • پاسخگویی پایدار: سیستم BI مسئولیت پذیری را در سازمان تعیین می کند زیرا باید شخصی وجود داشته باشد که در مقابل عملکرد سازمان با توجه به اهداف تعیین شده خود دارای پاسخگویی، مسئولیت و مالکیت باشد.
  • دید یک پرنده را می دهد: سیستم BI همچنین به سازمان ها کمک می کند تا تصمیم گیرندگان از طریق ویژگی های مشخص BI مانند داشبورد و کارت های امتیازی ، دید کلی از بالا به فرآیند های کسب و کار مانند دید پرندگان را بدست آورند.
  • فراهم نمودن امکان تجزیه و تحلیل آسان: نرم افزار BI استفاده از آن را همه گیر کرده است ، حتی به کاربران غیرتنیکی یا غیرتحلیلگر امکان می دهد داده ها را به سرعت جمع آوری و پردازش کنند. همچنین اجازه می دهد تا افراد زیادی قدرت تجزیه و تحلیل را بدست آورید.

تیم مشاوران شرکت مدیریتی کوشا  با دانش و تجربه خود  و با بکارگیری روش ها و مدل های نوین هوش تجاری (BI) شما را تا رسیدن به نتایج مطلوب در این مسیر همراهی خواهند کرد.

سخن پایانی

 

شرکت مدیریتی کوشا  معتقد است چشم انداز و ماموریت هر سازمان با استفاده از سرمایه های انسانی، سازمانی و اطلاعاتی در فرآیندهای داخلی محقق خواهد شد. به همین دلیل در زمینه های  مدیریت پروژه در اصفهان، ساختمان سازی در اصفهان، مشارکت در ساخت در اصفهان، مشاوره سرمایه گذاری در ساخت در اصفهان ارائه دهنده خدمات نوین به شما عزیزان برای استفاده بهینه از سرمایه مالی و انسانی شما متناسب با اهدافتان می باشد.